Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ
PolskiУкраїнська

Odwołane zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze w dniach 11-25 marca 2020r.

10 marca 2020
logo placówki

Szanowni Państwo,

Ogólnopolski Operator Oświaty na podstawie par. 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w swoich placówkach oświatowych na terenie Miasta Poznania w terminie od 11 marca do 25 marca. Decyzję podjęto w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ponadto Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w Art. 4. 1. widnieje zapis: w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 i 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni.

W obszarze spraw pracowniczych (pracowników pedagogicznych, pracowników A/O): rekomendujemy pozostanie pracowników w domach poza osobami, które są niezbędne do bieżącego funkcjonowania placówki szczególnie w obszarze rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Będzie to decyzja dyrektora. W świetle zaistniałej sytuacji i gotowości pracowników podjęcia pracy zachowują oni prawo do wynagrodzenia.

Z poważaniem
Zarząd Ogólnopolskiego Operatora Oświaty

PolskiУкраїнська