KAMPANIA „9 MIESIĘCY DOBROCZYNNOŚCI”

1 lutego 2023

Nasze przedszkole bierze udział w 2 edycji Kampanii Fundacji GOOD CHALLENGE „9 miesięcy dobroczynności”.

Kampania trwa od października do czerwca i angażuje Dzieci, Rodziców oraz nauczycieli w różnorakie akcje dobroczynne na rzecz innych ludzi, zwierząt i planety.

Druga Edycja Kampanii „9 miesięcy dobroczynności” została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Oto program Drugiej Edycji Kampanii „9 miesięcy dobroczynności” na rok szkolny 2022/23:
– Październik – zbiórka żwirku dla kotów we współpracy z Fundacją Animal Security i Fundacją Kłębek – dla placówki, której uda się uzbierać najwięcej kilogramów nagroda – wizyta kocich wolontariuszy.
– Listopad – akcja promująca polskie produkty i polskich producentów z konkursem z nagrodami – do wygrania wiele nagród od rodzimych marek.
-Grudzień – zbiórka artykułów żywnościowych dla ludzi w kryzysie bezdomności, głodnych i ubogich z Pogotowia Społecznego, Zupy na Głównym oraz Jadłodajni Sióstr Elżbietanek.
– Styczeń – akcja o tolerancji wobec dzielących nas różnic we współpracy ze Stowarzyszeniem na Tak, konkurs z nagrodami, zbiórka artykułów plastycznych dla Podopiecznych Stowarzyszenia na Tak z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
– Luty – akcja poruszająca znaczenie i wartość krwi we współpracy z Drużyną Szpiku.
– Marzec – we współpracy z Fundacją Wózkowicze przełamujemy stereotypu związane z niepełnosprawnością
– Kwiecień – sadzenie roślin miododajnych i znaczenie pszczół w przyrodzie
– Maj – pomysły na dietę roślinną i konkursy z nagrodami
– Czerwiec – wizyta wolontariuszy, którzy opowiedzą dzieciom dlaczego warto bezinteresownie działać dobroczynnie.

Startujemy już 3 października w poniedziałek. W przedszkolu co miesiąc będą pojawiały się plakaty z informacją w jaką akcję będziemy się angażować. Będą to zbiórki dla potrzebujących, akcje uświadamiania dzieci w ważnych kwestiach oraz konkursy z nagrodami.
Wypatrujcie plakatów oraz informacji na dzienniku. O fundacji i kampanii można więcej przeczytać na stronie: