Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Marzena Kędra

Dyrektor

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Posiada III stopień specjalizacji zawodowej, tytuł Honorowy Profesora Oświaty.
Przewodnicząca Krajowego Zespołu Koordynacyjnego Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki C. Freineta – ubiegłej kadencji.
Autorka i realizatorka wielu programów oraz projektów edukacyjnych, autorka ponad 30 publikacji z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej. Redaktorka i  współautorka programu kształcenia „Umysły przyszłości” oraz przewodnika metodycznego „Ścieżki edukacyjne opracowane metodą projektów dla klas I – VI szkoły podstawowej”. Uczestniczka i organizatorka wielu konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej dwa programy nauczania do edukacji wczesnoszkolnej otrzymały I nagrodę w konkursie ORE na modelowe programy nauczania.
Uhonorowana tytułami „Nauczyciel Roku 2012”, „Pozytywista Roku 2013”, „Ambasador innowacyjnych idei i praktyk pedagogicznych 2013”, „Dyrektor Roku 2010”. Jest członkiem Kapituły ds. Profesorów Oświaty. Rzeczoznawcą MEN ds. podręczników szkolnych. W 2000 r. została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zamknij

Alicja Kiełbasiewicz – Wicedyrektor

Dyrektor

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz pedagogika o specjalności zarządzanie oświatą. W pracy z dziećmi stawiam na relację – moim celem jest stwarzanie przyjaznej, rodzinnej i bezpiecznej atmosfery, która sprzyja nauce i poznawaniu świata. Podczas zajęć dydaktycznych stwarzam  dzieciom warunki do nauki poprzez zabawę, odkrywanie i doświadczanie oraz daję im jak najwięcej szans do rozwoju na wielu obszarach dziecięcej aktywności. Bardzo ważna jest dla mnie samodzielność dziecka w różnych obszarach jego wychowania i edukacji. Od najmłodszych lat wdrażam w swojej grupie techniki freinetowskie, takie jak: odpowiedzialności, planowanie pracy, swobodne rysunki, sprawności i kompleksy zainteresowań.  Bardzo ważna jest dla mnie również relacja i współpraca z rodzicami oraz tworzenie spójnej wspólnoty grupowej, do której należą dzieci, rodzice, nauczycielki i pomoce nauczycielek.

 

Zamknij

Sylwia Przybylak – Sekretarz

Pracownik administracyjny

Jestem skromną, cierpliwą osobą potrafiącą słuchać innych. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i daje dużo satysfakcji. Doceniam indywidualność i wyjątkowość każdego przedszkolaka Jako mama nastolatki, wiem ile wysiłku trzeba włożyć w wychowanie małego człowieka, aby w przyszłości mógł on  wykorzystać wiedzę jaką przekazali mu dorośli.

Zamknij

Sylwia Olek

Pracownik administracyjny

Sekretariat jest centrum informacyjnym przedszkola. Tu najczęściej następuje pierwszy kontakt z Rodzicem. Każdego dnia chętnie służę pomocą zarówno dzieciom, jak i Rodzicom. Pracując na tym stanowisku staram się, aby podstawowe funkcje informacyjne były na jak najwyższym poziomie i wyznaczały jakość placówki. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą, która uwielbia rodzinne wyjazdy rowerowe, bieganie, crossfit i jogę.

 

 

Zamknij

Marta Piasecka

Nauczyciel

Pochodzę z serca Kujaw, jednak już od prawie 10 lat związana jestem z Poznaniem.

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika, specjalność edukacja elementarna i język angielski oraz studia II stopnia na kierunku pedagogika, specjalność opiekuńczo-wychowawcza i praca z rodziną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.

Od 2014 roku pracuję z dziećmi – jestem wychowawczynią oraz nauczycielką języka angielskiego w naszym przedszkolu.

Uwielbiam pracę z dziećmi! Nie wyobrażam sobie innej pracy, sprawiającej tyle radości. To uśmiech i zadowolenie dzieci jest największą motywacją!

Zamknij

Paulina Strączek

Nauczyciel

W lipcu 2016 r. ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Moim marzeniem od dziecka było zostanie nauczycielką. Już jako 6-letnia dziewczynka bawiłam się w „szkołę” ucząc młodsze koleżanki i kolegów pisania literek i liczenia. Uważam, że w pełni spełniam się w roli wychowawcy. Podczas studiów odbyłam ponad 200 godzin praktyk w placówkach takich jak: świetlice, domy dziecka, szkoły, przedszkola i żłobki. Przez niespełna rok pracowałam w przedszkolu ze żłobkiem prowadząc zajęcia dla grup w wieku 4-6 lat oraz opiekując się małymi dziećmi od 10 miesiąca życia. Chciałabym nadal rozwijać się jako pedagog i nauczyciel, odbywać szkolenia i warsztaty, które pozwolą mi poszerzać horyzonty, uczyć nowych metod i udoskonalać sposoby pracy z dziećmi.

Zamknij

Nina Larek

Nauczyciel
Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna oraz Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
Oprócz pracy z dziećmi, moim drugim zamiłowaniem jest muzyka. W 2016 roku ukończyłam Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu, zdobywając tytuł zawodowy – Aktorka scen muzycznych. Swoje artystyczne zdolności wykorzystuję w pracy nauczycielki, podczas zajęć z rytmiki.
Zamknij

Klaudia Lipka

Nauczyciel

Pochodzę z Warmii i Mazur i jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia pedagogiczne I stopnia o specjalności
edukacja elementarna i język niemiecki oraz studia II stopnia na dwóch specjalnościach: poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna, animacja czasu wolnego i rekreacja ruchowa. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas 400 godzin praktyk, które odbywałam m.in. w żłobkach, przedszkolach, szkołach, poradni psychologiczno-pedagogicznej czy Miejskim Domu Kultury. Miałam również przyjemność kilkukrotnie pełnić rolę wychowawcy na półkoloniach sportowych i współorganizować sportowy balik karnawałowy. Pragnę nieustannie się rozwijać i doskonalić swój warsztat pracy, aby swoją wiedzę i umiejętności wykorzystywać w pracy z dziećmi i stwarzać im jak najlepsze warunki do nauki. Z tego powodu często biorę udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, a ich uśmiech i zadowolenie motywuje mnie do dalszej pracy.

Zamknij

Katarzyna Szawelska

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Skończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika, specjalność edukacja elementarna i
język niemiecki. Studia magisterskie – specjalność: poradnictwo i pomoc psychopedagogiczna. Doświadczenie do pracy z dziećmi nabierałam poprzez liczne praktyki studenckie w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej, a także w poradni psychologiczno – pedagogicznej. Moim celem jest nieustanny rozwój, który pozwoli na coraz lepszą i ciekawszą pracę z dziećmi.

Zamknij

Anna Dolacińska

Pomoc nauczyciela

Urodziłam się i mieszkam w malowniczej stolicy Wielkopolski zwanej Poznaniem. Jestem mamą Kacperka. Jestem szczera, bezpośrednia, uśmiechnięta, kreatywna i zawsze dążę z uporem do celu w pracy jak i w życiu prywatnym. Wiem jak ważna jest praca, nauka poprzez zabawę, która daje mi wiele radości. Kocham wszystkie grupy, bo tak jak oni we mnie, ja mam wiarę w nasze dzieci.

 

Zamknij

Karina Napieralska

Nauczyciel

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu- specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Swoje doświadczenia zdobyłam poprzez liczne praktyki w żłobkach, przedszkolach i szkołach oraz uczestnictwo w kursach, kole naukowym i konferencjach. Chcę rozwijać się dalej i pogłębiać swoją wiedzę na studiach II stopnia o specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna. Od zawsze marzyłam o pracy w przedszkolu. Radość dziecka sprawia mi ogromną satysfakcję!

Zamknij

Renata Jaśkowiak

Pomoc nauczyciela

Moje doświadczenie w wychowywaniu dzieci staram się wykorzystać w pracy. Ogromna satysfakcję sprawia mi każdego dnia uśmiech dziecka. Uważam, że praca jest bardzo ważna, bo czas spędzony z dziećmi to największa i najlepsza nagroda.

Zamknij

Renata Antoniuk

Pomoc nauczyciela

Pochodzę z województwa Lubelskiego. Od kilkunastu lat mieszkam w Poznaniu. Ukończyłam szkołę średnią z maturą i dwuletnie studium z dyplomem. Jestem osobą miłą, sympatyczną, uśmiechniętą i sumienną. Szybko nawiązuję kontakt z osobami dorosłymi i dziećmi. Posiadam doświadczenie w wychowywaniu własnego syna i staram się przełożyć to na dzieci z którymi pracuję. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia oraz uśmiech każdego dnia.

Zamknij

Maria Kajdan

Nauczyciel

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Uniterra w Poznaniu. Skończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika specjalna że specjalnością logopedia z terapią pedagogiczną. Obecnie kontynuuje studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Swoje doświadczenie zdobyłam odbywając liczne praktyki w czasie studiów. Dodatkowo pracowałam w Warsztatach Terapii Zajęciowej jako instruktor terapii, żłobku oraz przedszkolu jako logopeda oraz pomoc nauczyciela. Pragnę nieustannie się rozwijać i pogłębiać dotychczasową wiedzę, co pozwoli mi na lepszą oraz efektywniejszą pracę z dziećmi. Kocham dzieci i nie wyobrażam sobie pracy bez Nich.

Zamknij

Danuta Kazuś

Pomoc nauczyciela

Pochodzę ze Świebodzina, ale obecnie moim miejscem na ziemi jest Poznań. Tu skończyłam studia, założyłam rodzinę, mam znajomych i przyjaciół.

Zawsze chciałam pracować z dziećmi, bo cudownie jest widzieć, jak mały człowiek każdego dnia odkrywa otaczający go świat.

Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi, dla których jestem uśmiechnięta, otwarta i chętna do pomocy.

Mam dwie dorosłe córki, a od niedawna wnuka, więc opieka nad maluchem jest dla mnie codziennością. W wolnym czasie jestem wolontariuszką w fundacji Zaczytani.org, która zajmuje się terapią poprzez czytanie bajek na dziecięcych oddziałach szpitalnych. Lubię dobrą książkę, kino i teatr. Jestem zafascynowana bogactwem, kolorytem i smakami Gruzji.

Zamknij

Marta Marcinkowska

Pomoc nauczyciela

Mieszkam w Poznaniu od urodzenia i jestem mamą dwóch dziewczynek w wieku szkolnym. Jestem osobą odpowiedzialną, szczerą i z dużą dozą cierpliwości. Zawsze chciałam pracować z dziećmi dlatego ukończyłam kurs opiekunki w żłobku. Uwielbiam książki, gry planszowe i język angielski.

Zamknij

Joanna Kowalska – Andrzejewska

Nauczyciel

PSYCHOLOŻKA PRZEDSZKOLNA
“Towarzyszę dzieciom, by dać im korzenie i skrzydła…”  

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Marzena Kędra

Dyrektor

Alicja Kiełbasiewicz – Wicedyrektor

Dyrektor

Marta Piasecka

Nauczyciel

Paulina Strączek

Nauczyciel

Nina Larek

Nauczyciel

Klaudia Lipka

Nauczyciel

Katarzyna Szawelska

Nauczyciel

Karina Napieralska

Nauczyciel

Maria Kajdan

Nauczyciel

Joanna Kowalska – Andrzejewska

Nauczyciel

Anna Dolacińska

Pomoc nauczyciela

Renata Jaśkowiak

Pomoc nauczyciela

Renata Antoniuk

Pomoc nauczyciela

Danuta Kazuś

Pomoc nauczyciela

Marta Marcinkowska

Pomoc nauczyciela

Sylwia Przybylak – Sekretarz

Pracownik administracyjny

Sylwia Olek

Pracownik administracyjny